Datum

23. 1. 2025

Ura

9:00 - 10:30

Oznaka

Kmalu

Duševno zdravje zaposlenih

Duševno zdravje zaposlenih ni le osebna zadeva, je ključen dejavnik uspešnosti organizacij. Zaposleni so srce vsakega podjetja, saj so ustvarjalci in inovatorji novih izdelkov ter gonilna sila rasti prodaje in zadovoljstva strank.

V današnjem dinamičnem delovnem okolju postaja duševno zdravje ključni dejavnik, ki vpliva na produktivnost, zadovoljstvo in splošno dobrobit zaposlenih. Razumevanje duševnega zdravja in njegovih vplivov na delovno mesto je nujno za gradnjo zdrave in uspešne organizacije.

Na 90-minutnem brezplačnem online dogodku bomo obravnavali ključne teme, kot so stres, izgorelost, anksioznost in depresija, ter raziskali, kako te težave vplivajo na delovno učinkovitost in medosebne odnose. Govorili bomo o tem kaj lahko posameznik in kaj lahko podjetja naredimo na področju preventive in kako lahko podpremo posameznike, ki se že spopadajo z duševnimi težavami. S pomočjo konkretnih primerov iz prakse pa še dodatno osvetlili s čim se, pogosto zelo tiho in osamljeno, soočajo zaposleni. Individualni ukrepi, kot so samopomoč in iskanje podpore, so ključnega pomena, prav tako pa tudi razvoj organizacijske kulture, ki spodbuja odprt dialog, empatijo in podporo.

Pridružite se nam, da skupaj raziščemo, kako lahko optimiziramo duševno zdravje v delovnem okolju in ustvarimo boljšo prihodnost za zaposlene.

Vsebina:

  • Razumevanje duševnega zdravja
  • Stres in izgorelost
  • Anksioznost
  • Depresija
  • Primeri iz prakse: zaposleni na terapiji
  • Strategije za podporo duševnemu zdravju
  • Q&A

Odgovorili bomo na naslednja vprašanja:

  • Najpogostejše duševne težave na delovnem mestu.
  • Kako prepoznati znake duševnih težav pri zaposlenih?
  • Kakšne ukrepe lahko podjetje sprejme za podporo duševnemu zdravju zaposlenih?
  • Kako obvladovati psihosocialna tveganja na delovnem mestu?
  • Kakšno vlogo ima vodstvo pri spodbujanju duševnega zdravja?
  • Kako obvladovati stres in preprečevati izgorelost med zaposlenimi?
  • Kakšne so koristi vlaganja v duševno zdravje zaposlenih za podjetje?
  • Vaša konkretna vprašanja, ki jih lahko oddate tukaj.

Predavateljici:

pred. dr. Nuša Kovačević Tojnko,

mag. psihologije, psihoanalitična psihoterapevtka (ECPP), supervizorka pod supervizijo, direktorica Ambulante za duševno zdravje Pamina

Pred. dr. Nuša Kovačević Tojnko temelji svoje terapevtsko delo na psihoanalitični psihoterapiji, ki jo nadgrajuje z znanji iz vedenjsko-kognitivne terapije, transakcijske analize, psihodrame, geštalt psihoterapije in integrativne psihoterapije, vključno s SNS metodo. Zagovarja integriran pristop, prilagojen posamezniku, ter poudarja pomen kakovostnega terapevtskega odnosa kot ključnega dejavnika uspešnosti. Njeno znanstveno raziskovanje se osredotoča na razumevanje delovanja psihoterapije in iskanje pristopov, ki posamezniku najbolj koristijo. V svojem delu pomaga klientom najti “zdravilo” zase, ne da bi sledila receptu, temveč s skupnim iskanjem najboljših rešitev.

 

Barbara Podlogar,

univ. dipl. soc. del, somatski coach in NLP coach, predavateljica, študentka psihologije, vodja izobraževalnih programov.

Barbara Podlogar je izkušena vodja, mentorica in svetovalka z več kot 20-letno kariero na področju vodenja in svetovanja. Kot diplomirana socialna delavka je svojo strokovnost nadgradila s številnimi dodatnimi izobraževanji, vključno z NLP treningi in mednarodnimi certifikati. Poglobljeno znanje iz somatskega coachinga ji omogoča, da v svojem delu prepoznava pomen telesne zavednosti in ustvarja varno okolje za osebno in profesionalno rast. Z osebnim pristopom spodbuja posameznike k raziskovanju notranje varnosti in avtentičnosti, kar je ključno za trajnostno preobrazbo in učinkovito delo z ljudmi.

PRIJAVITE SE TUKAJ